Jiná.

27. července 2017 v 7:57

Tak tedy,

začnu.

Dlouho přemýšlím, že začnu psát, ale vždycky jsem skončila u toho jakým vhodným slovem je správný začít a jak pokračovat dál. Snažím se vybavit si jaké slovo je na začátku každé knihy?, pokaždé, když otevřu a začnu číst novou knížku - a že, jich přečtu na "mě" docela dost, si říkám, že si musím zapamatovat, jakým slovem autoři ve svých knihách většinou začínají?, ale já se prostě vždy tak začtu, že na nějaké první či druhé slovo hned zapomenu, nevzpomenu si ani teď. Tak jsem zvolila ve svém úvodu na začátku hned dvě zájmena, to aby jich nebylo málo.

V hlavě mám teď asi milion otázek, dokonce si na ně i sama odpovídám, nic jiného mi ani nezbývá, protože by mě tu stejně nikdo neslyšel, teda kdybych vyloženě neřvala. Huláká mi tu totiž každou minutu siréna, a to jsou prosím 02:44hod. ráno! Mám noční směnu, jak říká můj přítel - nocku. Vzpomněla jsem si, že mám v mobilu aplikaci poznámky, kde jsem po otevření našla svůj seznam z roku 2014, co si pořídit do nového bytu?, a omylem ho smazala, tak jsem se rozhodla, že dnes, o tři roky později bude přidaná nová s názvem - Jiná.

Ani nevím, kde se to ve mně bere, že zrovna já začínám něco psát, protože ve slohu jsem dobrá nikdy nebyla. Ve škole jsem při zadání max. počet slov, měla pokaždé min.počet slov, tak jsem to vždycky doháněla předložkama a zájmenama (už jsme zas u nich!) a abych řekla pravdu, neumím se ani pořádně vyjadřovat a před cizími lidmi už vůbec! Říct svůj vlastní názor na veřejnosti jde většinou mimo mě a možná kvůli tomu to vše začalo - kvůli tomu jsem teď "taková" jaká jsem! Takže mě uklidňuje pocit, že se mohu vyjádřit "jen" psaním, s volnou volbou v počtu slov, bez jakéhokoliv "zadání" určeného někým jiným a nemusím si dělat předsudky "co na to" ostatní lidi?!, protože, to já dělám! Ale, teď mám chuť to změnit. A nejlepší na tom je, že to chci změnit kvůli SOBĚ.

Takže, ať žijou poznámky v mobilu a mé nové předsevzetí je (i když je už červenec) nebát se napsat svůj život takový jaký je jenom proto, že jsem Jiná. (04:05)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama